Bu bölümde paylaşmış olduğumuz resimler çalışma esnasında rast gele çekilmiştir. Çalışma sistemimiz hakkında bilgi almanıza yardımcı olma amacıyla paylaştık.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ambalajlama yapılırken en önemli hususların başında korumaya çalıştığınız eşyayı tanımak gelir. Çoğu eşya için standart bir ambalajlama kesinlikle yeterli olmaz. Yanda görmüş olduğunuz örnek ambalajlamada, hava baloncuklu patpatlardan sonra mobilyanın üzerine kalın kartonlar yerleştirilmiş. Bu ambalajlama şeklinden sonra malzemenin taşınma esnasında sürtünme ya da çarpma ile hasar alma olasılığı çok düşüktür. Bununla birlikte çok iyi tutunarak taşınmalı ve araç içine de aynı itina ile istiflenmelidir. Son dönemde üretilen mobilyaların büyük bölümü çok dayanıksız olup aynı zamanda çizilmeye de çok müsaittiler. Bunun bilincinde olarak kesinlikle her ihtimali düşünerek paketliyoruz.

Köşebend sistemi sayesinde mobilyaların köşeleri iki kat koruma altına alınır. Yandaki foto da göründüğü gibi ambalalanacak olan malzeme eski ve çok hassas. Öncelikli olarak sivri köşelerin ve küçük çıkıntıların köşebendlerle sarılması gerekiyor. Eşyalarda sivri bölgeler ve küçük çıkıntıların hasar alma olasılığı daha yüksektir. Köşebendler yerleştirildikten sonra asıl ambalajlama işlemine başlanır.

 

 

Kırılacak eşyalar da ağırlık ve hassasiyetlerine göre farklı malzemelerle paketlenir. Bu işlem yapılırken kullandığımız bütün malzemeler size özel olup tek seferliktir.